Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Kategorie

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 18,00 zł - 160,00 zł

Piana aktywna to środek zmiękczający brud na samochodzie. Powinna być aplikowana na suchy lakier z dołu do góry. Nie powinno się jej stosować na rozgrzany samochód, gdyż może grozić uszkodzeniem lakieru. Najczęściej stosuje się pianownice ręczne do jej aplikacji. Jednak można ją również stosować z urządzenia tzw. myjkach ciśnieniowych. Po zaaplikowaniu piany aktywnej na samochód, odczekujemy kilka minut. Następnie dokładnie spłukujemy wodą pod dużym ciśnieniem. Po takim przygotowaniu pojazdu możemy przystąpić do właściwego mycia samochodów za pomocą szamponu tzw. mycia wstępnego. Teraz masz przygotowaną karoserię do dalszych etapów. Pozostałe potrzebne produkty również znajdziesz w naszym sklepie. Kupując jedną z pian aktywnych zamów również szampon.

Coraz częściej na myjni pojazdów możemy znaleźć pianownicę do zmiękczania zanieczyszczeń jednak musimy uważać na piany aktywne w bezdotykowych myjniach, gdyż ściągają one powłoki polerki i wosków zastosowanych na samochodzie.

Zasadniczo piana dzieli się na zasadową i neutralną. Chemia, która ma neutralne ph jest bardziej przyjazna dla auta, który pokryty jest jakąś powłoką, woskiem lub polimerem. Dzięki temu zabezpieczenie lakieru nie zostanie naruszone. Natomiast aktywna piana o zasadowym ph jest bardziej agresywna i lepiej usuwa brud czego niestety efektem może być zbyt duża ingerencja w powłokę zabezpieczającą znajdującą się na powierzchni lakieru. Częściej do mycia samochodu stosuje się pianę o neutralnym ph. Spośród produktów z naszej oferty najlepszym do usuwania zabrudzeń będzie Piana Aktywna ADBL

Aktywne filtry

Ilość produktów: 12